Torsdag den 12. februar afholdes årets ordinær generalforsamling i Old...
Læs hele nyheden
Udgivet: 28 januar, 2026
Vi har forlænget vores aftale med Royal Unibrew, så der også i fremtiden vil blive skænket den gode lokale bryg fra Albani. Med forlængelsen vil man se et tættere partnerskab mere flere tiltag end tidligere i fremtiden.
B1913 og Royal Unibrew har en lang og succesfuld historik sammen, og vi ser frem til også fremover at skulle samarbejde med det fynske bryggeri:
– Vi er glade for at have landet en aftale som både de og vi er glade for. Vi føler, at vi er på bølgelængde og ser samarbejdet som et parløb med fælles ambitioner for at løfte partnerskabet, siger den for nyligt valgte formand John “Krølle” Nielsen.
Som en af opgraderingerne vil man hjemmekampe kunne købe fadøl frisk fra hanen, ligesom det bliver lettere i fremtiden at blive serviceret med drikkevarer fra klubhuset af. Derudover vil distriktschef Martin Rembrand fremover deltage i klubbens arrangementer for partnere.
Aftale løber til ultimo 2029.